Supplementler İle Kilo Alabilir Miyim? Leave a comment

Evet supplement kullanımı ile beraber kilo almak mümkün ancak şöyle bir durum söz konusu öncelikle yanlış bilgileri düzeltelim. Protein tozu amino asit bcaa glutamin beta alinin ve diğer ürünler size kilo aldırmazlar bunlar sadece vücudun ihtiyacı olan protein ve amino asit desteğini sağlarlar.

Size kilo aldırıcı ürün karbonhidrat tozları dır. Çünkü içlerinde yüksek miktarda enerji içerirler. Ama burada tüm yükü bu ürüne yüklemek te doğru olmayacaktır. Eğer niyetiniz kilo almak ise normal öğünlerinizi tükettikten sonra ara öğünlerde destek olarak bu ürünü kullanırsanız en doğru etkiyi görebilirsiniz.

Birde acı bir gerçekten söz etmek istiyorum. Karbonhidrat tozları vücutta bulunan glikojen depolarını doldururlar. Bu sayede kaslarınız içine daha fazla su depolamaya başlar ve bu durum size tartıda kilo olarak gözükür. Kullandınız ürün bittiğinde kilo vermenizin gerçek sebebi maalesef budur. Kilonuz sabitlenene kadar bu ürünü bırakmamak ve devamlılığını sağlamak çok önemlidir. Ayrıca tartuya yansıyan kilonun bir kısmıda bazı ürünlerin içerisinde yer alan kreatinden geliyor olabilir. Bunuda dikkate almak lazım. Kilo almak vücutta su tutmak değil lipid yağ hücrelerini büyütmektir. Bunu lütfen unutmayalım.

Supplementler İle Kilo Vermek Mümkün Mü ?

Evet supplement kullanımı kilo vermenize yardımcı olurlar. Ancak siz diyet yapmadan yani günlük kalori ihtiyacından daha az kalori almadan ve fiziki aktivite yapmadan supplementler maalesef bir eti gösteremezler. Yani ben hem yemek yiyip hemde karnitin içiyim oturdum yerde zayıflarım hayalleri sadece hayaldir 🙂

Kilo vermek için supplement kombinasyonu yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse karnitin bcaa izole whey veya komplex amino asit bu sayede hem yağ yakımına yardımcı olabilirler hemde fiziki aktivite esnasında daha fazla performans verebilirsiniz. Yorulan kaslarınızda çok daha hızlı tamir olarak sizi yorgunluk hissinden kurtarır.

Supplementler Kas Yapar mı?

Supplementler tabikide antrenmanda zarar gören kasların iyileşme sürecinde ciddi bir rol almaktadır. Ancak 1 ay 2 aylık protein tozu kullanmak maalesef hiç bir işe yaramaz. Çünkü kas yapımı 1 2 ayda gerçekleşmez. Eğer supplement kullanacaksanız hayatınızın bir parçası haline gelmeli ve devamlılık düzen içinde kullanılmalı.Aksi halde hiçbir işe yaramayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir