Naturel (Doğal) Beslenme Nasıl olmalıdır? Leave a comment

Doğal yollar ile vücut geliştirme yapmak çok zor ama en sağlıklı aslında en doğru yoldur. Çünkü dışarıdan alınan ilaçların yan etkilerine ve risklerine maruz kalmadan uzun vadeli sağlığınıza sağlık katarak bu sporun güzelliklerini yaşayabilirsiniz. Ancak öte yandan asla 44 cm üzeri kollara sahip olamazsınız yalnız bu 44 cm yağ ve su içinde kalmış pazu nerde triceps nerde belli olmayan şişko kollar için geçerli değildir ki bizler ona kol değil tulum diyoruz. 44 cm tulumun olacağına bırak 38 cm paramparça baktığında hayretle izleyeceğiniz bir kolun olsun.

Bu sporu doğal yapan kişilerde protein sentezi daha düşük olacağı için zaten belirli miktarda protein ile beslenmeleri gerekecektir. Yani doğal yollarla bu sporu yapıp günde 1 kg tavuk yemek size maalesef hiç bir şey kazandırmaz aksine zarar verir. Çünkü vücut katabolizma sürecinde alınan proteinleri parçalayıp fazlasını adp döngüsü ile lipid hücrelere yollayacaktır. Normalde izlediğiniz gibi devasa öğünler devasa karbonhidrat miktarları çok ciddi oranda steroid ve peptit kullanımları ile çalışabilir. Aksi yönde sadece gereksiz olacaktır.

Naturel olarak bu sporu yapan kişilerde günlük olarak tüketilecek 160 gr protein bile fazlasıyla yeterli olacaktır ki normalde bir erkek vücudunun günlük ihtiyacının neredeyse 3 katına denk gelmektedir. Yani vücudun parçalanabileceği miktar ortalama olarak bu civarda kalmaktadır. Yine karbonhidrat miktarına bakarsak buda 400 gr kadar karbonhidrat edecektir ki bu bile üst bir sınır sayılabilir .400 gr karbonhidratı pirinç üstünden değerlendirirsek 500- 600 gr kadar pirince tekabül etmektedir. Bundan fazlası vücudunuzda yağ olarak depolanacak ve bir işe yaramayacaktır. Bu oranları hesaplarken yediğiniz sebzeden tutun içtiğimiz içeceklerdeki ne kadar karbonhidrat miktarını hesaplayınız gerekmektedir.

Doğal olarak bu sporu yapan kişiler mutlaka sabah kahvaltısı yapmak zorunda hatta muhakkak en az 2 tam 3 beyazı olacak şekilde haşlanmış yumurta yemeli ve çok önemli olan lösin izolösin ve valin takviyelerini buradan almalıdır. Bunun yanında tabiki de saf bir karbonhidrat ile kahvaltısını taçlandırılmalıdır. Bunlara ek olarak yanına ekleyecekleri taze yeşillikler ile vitamin ve mineralleri karşılayarak hem gece boyunca anabolizma aşamasında aç kalmış vücuda temel ihtiyaçları vermiş hemde güne başlamak için gerekli olan değerleri kana vermiş olacaklardır.

Gün içinde her 3 saate bir protein ve karbonhidrat alımları sağlayarak kanda devamlı olarak bir amino asit profili ve insülin hormonu ile anabolik sürecin devamlılığını sağlamaktadırlar.. Ayrıca gece yatmadan da yine yumurta beyazları ile bcaa desteğini vücuda vererek kas yapım aşaması oan hipertofiyi desteklemelidirler. Aksi halde yeteri kadar gelişim göstermez ve hedeflerinden uzaklaşırlar. Örnek Beslenme programına bakalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir